Ayhan Bilgen: Belediye Başkanlığı görevinden istifa edeceğim

Kobani soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan Kars Belediyesi Başkanı Ayhan Bilgen, “İster tutuklayın, ister serbest bırakın, gözaltı sürem bitinceye kadar kayyım atanmamış olursa belediye başkanlığı görevimdem istifa edeceğim” dedi.

Ayhan Bilgen’e ait sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Ben demokrasicilik oynanacak yaşı geçtim. Türkiye’nin koşulları da oyun oynanacak bir ortama sahip değil. Keyfi gözaltılarla bir şehrin iradesiyle oynanmasına izin vermem. İster tutuklayın, ister serbest bırakın, gözaltı sürem bitene kadar kayyum atanmamış olursa Belediye Başkanlığı görevimden istifa edeceğim” dedi.

“BU MEVZİYİ TERK ETMEK DEĞİL”

Kars’ın kendisini yönetecek liyakatte olduğunu belirten Bilgen, “1,5 yıldır oy birliğiyle karar alma olgunluğu gösteren bir mecliste 5 parti uzlaşarak yeni bir yönetim oluşturabilir. Herkes seçimlerde şehri yönetmeye talip olduğuna göre şimdi kimse sorumluluktan kalmamalıdır. Bu bir mevzinin terk edilmesi değil, seçim kampanyasında söylediğimiz gibi ortak yönetimle demokrasi sınavının verilmesidir” dedi.

TUTUKLANIRSA KİTAP YAZACAK, TUTUKLANMAZSA KOOPERATİF ÇALIŞMALARINA KATKI VERECEK

Bilgen, tutuklanması halinde üçüncü kitabını yazacağını, tutuklanmazsa da kooperatif çalışmalarına katkı sunmak istediğini belirterek, bunların belediye başkanlığından daha az önemli olmayacağını belirtti. Bilgen, “Bu süreçte bize oy veren vermeyen tüm hemşerilerime, başta saha personeli olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Kars’ta bir kadın Belediye Başkanı ile yola devam edilirse, sadece siyasal değil, toplumsal bir eşik aşılmış olur. Hiçbir şey eskisi gibi OLMALI” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir