Arka ayakları felç olan kediye yürüteç yaptılar

Sincan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Veterinerlik Servisi ekipleri, aldığı darbe sonrasında arka ayakları felç olan kediye yürüteç yaptılar.

Belediye ekipleri bir ihbar üzerine gittikleri yerde yaralı bir kediyle karşılaştı. Önce ilk tedavisi yapılan kedinin daha sonra uzmana bir ekip tarafından röntgenini çekildi.  Omuriliğinden aldığı darbe ile arka ayaklarının felç kalacağını öğrenen ekipler, sevimli kediyi kaderine terk etmedi.

Belediye ekipleri eldeki malzemelerle yaralı hayvana yürüteç yaptı. Sevimli kedi yürüteç yardımıyla artık rahatlıkla hareket edebiliyor.

kedi

SOKAK HAYVANLARI TEDAVİ EDİLİYOR, GÜNLÜK YİYECEK TAKVİYESİ YAPILIYOR

Sincan Belediyesi ekipleri 2020 yılında 429 köpeğe kuduz, iç dış parazit aşısı yaptı. 52 köpek kısırlaştırıldı. Her biri 15’er kg’lık paketlerde 250 paket kuru köpek maması, 40 paket kuru kedi maması, 1000 paket yaş mama ve Et ve Süt Kurumundan alınan 400 kg kavurma düzenli aralıklarla sokak hayvanlarına verildi. Ekipler her gün en az 20 noktada yiyecek takviyesinde bulunuyor. 4 veteriner, 1 tekniker, 10 personel sokak hayvanlarına yardım için seferber oluyor.

Sokaktaki can dostlarımıza her koşulda destek çıkacaklarının altını çizen ekipler, herkesi duyarlı olmaya çağırdı. Koronavirüs sürecinde sokak hayvanlarının açlıkla karşı karşıya kalmaması için hem vatandaşların hem de ilgili kurumların her türlü fedakârlıktan kaçınmaması gerektiğini ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir