Ankara’da ücretsiz çekici hizmeti başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Başkentlilerin hayatını kolaylaştıracak ve trafiği rahatlatacak ücretsiz çekici hizmeti başladı. Eskişehir Yolu, İstanbul Yolu, Konya Yolu ve Samsun Yolu üzerinde Fen İşleri Daire Başkanlığı’na ait 4 ayrı kurtarma aracı yolda kalan, aracı arızalanan ya da kaza geçiren sürücülere hafta içi her gün 07.00-09.30 saatleri arasında hizmet verecek. Hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar Başkent 153’ü arayabilecek.

Koronavirüs salgını sonrası normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte kent genelinde artan trafiği rahatlatmak ve Başkentlilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla Eskişehir Yolu, Samsun Yolu, İstanbul Yolu ve Konya Yolu’nda 4 kurtarma aracı ücretsiz hizmet vermeye başladı.

Çekici hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, Başkent 153’ü arayabilecek. Hizmetin yeni başlamasına rağmen vatandaşların beğenisini topladığını belirten Oto Kurtarma Operatörü Beytullah Gül, “Başkent 153’ten gelen ihbarlarla 07.00-09.00 saatleri arasında olay yerine gidiyoruz. Öncü bir ekibimiz var. Önce onlar olay yerine gidiyor ve kazayı tespit ediyor ardından bize haber veriyorlar. Trafiğin rahatlaması için böyle bir hizmete başladık” dedi.

İLGİLİ HABER  Ankara Büyükşehir'in cenaze aracı filosu genişliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir