Ankara’da şeffaf panel uygulaması genişliyor 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı şeffaf panel uygulaması taksi, dolmuş ve özel halk otobüslerinden sonra servis araçlarında da hayata geçiriliyor. Eski Etlik Garajı’nda hizmet veren bin 500 servis aracına şeffaf kabin montajı başlatıldı.

Koronavirüs salgının başladığı ilk günden bu yana toplum sağlığını korumaya yönelik çalışmalara imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, aldığı önlemleri çeşitlendirerek sürdürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın esnaf ve vatandaşların sağlığının korunması amacıyla başlattığı  şeffaf panel uygulaması taksi, dolmuş ve özel halk otobüslerinden sonra özel servis araçlarında da hayata geçirildi.

 

BİNDEN FAZLA SERVİS ARACINA MONTE EDİLDİ

Başkent genelinde hizmet veren bin 500 C plaka servis aracına uygulanmak üzere şeffaf kabin montajlarına başlandı.

Eski Etlik Garajı’nda gerçekleşen şeffaf kabin uygulamasına katılan Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç uygulama ile ilgili şu bilgileri verdi:

 ‘‘Ankara’daki 8200 taksiye, 2400 civarındaki dolmuşa, 200 halk otobüsüne ve ilçelere taşıma yapan 400 özel taşıma araçlarına bu uygulamayı başlatmıştık. Servis Araçları Odası’nın da bir başvurusu oldu. Bugün Servis Araçları Odası Başkanı ile servis araçları için geliştirdiğimiz modelin montajını başlatıyoruz.  Bin 500 civarı başvuru aldık. Birkaç hafta içinde tamamlamayı planlıyoruz. Okulların açılması ile birlikte öğrencilerimizin ve işlerine servislerle giden vatandaşlarımızın sağlığını korumak için önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz. Belediyemizin Ankaralıların sağlığını korumak için her alanda yürüttüğü çalışmalar devam ediyor. Başkanımızın dediği gibi birlikte başaracağız diyoruz 6 milyon tek yüreğiz diyoruz. Koronavirüsü bu anlayışla yeneceğimizi düşünüyoruz.’’

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir