Ankara’da maske takmak zorunlu oldu

Ankara Valiliği, Bilim Kurulunun önerisi ve UHK kararınca Ankara ili içinde cadde, sokak, açık alanlar ile toplu bulunulan kapalı mekanlarda maske takma zorunlu kılındığını belirtti.

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, Ankara ili içinde cadde, sokak, açık alanlar ile toplu bulunulan kapalı mekanlarda maske takma zorunlu olduğu, karara aykırı davrananlar hakkında ilgili mevzuatta belirtilen yaptırımlar uygulanacağı belirtildi.

Ankara valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: “Valiliğimizin koordinasyonunda Covid-19 ile mücadele kapsamında kontrollü normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte pandeminin kontrollü seyri için gerekli denetimler, ilgili birimlerimizce aksatılmadan sürdürülmektedir.

Bu kapsamda 17.06.2020 tarihinde başta park ve bahçeler ile açık alanlar; otobüs durakları vb. kümelenme noktaları; restoranlar, lokantalar, lokaller, kahvehaneler ve kafeler; market, pazar yerleri ve AVM’ler olmak üzere  ilgili diğer yerlerde sosyal mesafe ve maske kullanımı dâhil uyulması gerekli kurallar yönünden 70 emniyet denetim ekibi, 10 ilçe tarım denetim ekibi, ilçe sağlık denetim ekipleri, Kaymakamlığımızca oluşturulan AVM denetim ekibi, İlçe Belediyesi Zabıta birimleri ve Çankaya Vefa Sosyal Destek ekiplerimizle birlikte genel bir tarama denetimi gerçekleştirilmiştir.

Bu süreçte denetim faaliyetlerimiz gelecek günlerde de aksatılmadan sürdürülecektir.  ”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir