Ankara’da evlere temizliğe giden gündelikçi kadınlara nakit ve gıda yardımı yapılacak

Koronavirüs nedeniyle işlerini kaybeden dar gelirlilere yönelik yardımlar devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, evlerde gündelik temizlik yaparak geçimlerini sağlayan ve bu süreçte işini kaybeden kadınlara nakit ve gıda yardımında bulunacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınıyla mücadelede her yaş ve meslek grubuna desteğini sürdürüyor. Emeklilikte Yaşa Takılanları (EYT) da unutmayan belediye, EYT’lilerin de işini kaybedenler gibi başvurabileceğini açıkladı. Evlere gündelik temizlik hizmeti veren kadınlara da gıda ve nakit desteği vereceklerini söyleyen Belediye Başkanı Mansur Yavaş, gençlere de seslenerek bu süreçte fikirlerini paylaşmalarını istedi. Büyükşehir Belediyesi yaptığı duyuru ile ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere yeni ya da ikinci el dizüstü bilgisayar sağlamak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

 YAVAŞ’TAN EYT’LİLERE VE GÜNDELİK TEMİZLİK YAPAN KADINLARA DESTEK MESAJI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuru ile ‘işini kaybeden desteği’ ile ilgili mesaj almayan Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) da, Büyükşehir Belediyesi resmi internet adresi üzerinden ‘forms.ankara.bel.tr/isini-kaybeden’ formunu doldurarak başvuru yapabileceklerini açıkladı.

Başkan Yavaş’tan koronavirüs salgını nedeniyle işlerini kaybedenler arasında evlere gündelik temizlik hizmeti veren kadınların da olması nedeniyle bu gruba giren kadınlara da destek açıklaması geldi. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuru ile “virüs salgını nedeniyle yaşadığınız mağduriyetin farkındayız ve bu süreçte sizin de yanınızdayız. Gıda ve nakit desteğimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçin” diyen Yavaş, Başkent Mobil uygulaması, Başkent 153 Çağrı Merkezi, kriz Masası 0312 666 60 00 ya da forms.ankara.bel.tr/isini-kaybedenler adresi üzerinden başvuru yapılabileceğini söyledi.

GENÇLERE ÇAĞRI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yaptığı yeni çağrıyla gençlerin evde sıkılmadan vakit geçirmeleri ve gelişimlerine katkı sağlayacak fikirlerine Büyükşehir olarak açık olduklarını söyledi. Sosyal medya hesabı üzerinden gençlere seslenen Başkan Yavaş, “Sizce neler yapabiliriz? Bunu en iyi siz bilirsiniz diye düşündük. Belirteceğiniz fikirler, Başkent Mobil uygulamamızda anket olarak sunulacaktır” dedi. Büyükşehir Belediyesi ayrıca ihtiyaç sahibi ailelerin talepleri doğrultusunda bu ailelere ulaştırılmak üzere yeni ya da ikinci el dizüstü bilgisayar (Laptop) sağlamak isteyen hayırseverlerin, Büyükşehir Belediyesine her gün 09.00-19.00 saatleri arasında  0312 507 15 24 numaralı telefondan ulaşabilecekleri çağrısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir