Ankara’da bazı noktalara metrekareye 37 kilogram yağış düştü

Ankara’da üç gündür devam eden yağışlar nedeniyle zaman zaman sel baskınları da meydana gelirken, yağışın yoğun olduğu bölgelerde yer yer saatte metrekare başına 37 kilogram yağış düştüğü açıklandı.

Ankara’da devam eden yağışlar nedeniyle zaman aman sel baskınları da yaşanırken, Büyükşehir Belediyesi, 25 yıldır yapılmayan altyapı hizmetleri nedeniyle zaman zaman aksaklıkların yaşandığını duyurdu.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Ankara Büyükşehir Belediyesi kuvvetli sağanak yağışın olumsuz etkilerine karşı; ASKİ, Ankara İtfaiyesi, Kent Estetiği Dairesi, Fen İşleri Dairesi, Çevre Koruma Dairesi ve ANFA ekipleri toplam 485 araç 1077 personel ile yağışın yoğun olduğu bölgeler başta olmak üzere çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

Belediyemize Başkent 153 hattından ve Başkent Mobil uygulamasından ulaşan ev/iş yeri su baskınları dahil tüm sorun ve talepler ile tek tek ilgilenilmektedir. Ankara’da yağışın yoğun olduğu bölgelerde yer yer saatte metrekare başına 37 kg yağış düşmüştür. Yağış olmayan yerlerde de Büyükşehir Belediyesinin önlemleri 24 saat esasına göre devam etmektedir. 25 yıldır yapılmayan ve yeni dönemde konu ile ilgili kredi taleplerinin Belediye Meclisi’nde sürekli ötelendiği altyapı çalışmalarına Ankara Büyükşehir Belediyesi, imkanları ölçüsünde ara vermeden devam etmektedir.”

İLGİLİ HABER  EGO Genel Müdürlüğü Ulus Meydanı'na taşınıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir