Ankara Ticaret Odası’ndan oda üyelerine “Nefes Kredisi”

Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) Covid-19 salgınından olumsuz etkilenen sektörlere destek olmak “Nefes Kredisi” verecek.

Oda üyeleri, ATO’dan ücretsiz alacakları Faaliyet Belgesi ile başvurarak yıllık yüzde 7,5 faizle, 50 bin lira ile 100 bin lira arasında kredi kullanabilecek.

 ATO geçen yıllarda üç kez gerçekleştirdiği KOBİ finansman projesi “Nefes Kredisi”ne Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde yeniden başladı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’in imzasıyla devreye giren Nefes Kredisi’nde işletmelere 6 milyar TL’nin üzerinde kaynak aktarılacak.

 -2020 YILINDA ÖDEME YOK-

 2020 yılının tümünde anapara ya da faiz ödemesinin yapılmayacağı Nefes Kredisi, 2021 yılında 12 eşit taksitle ödenecek.  % 7,5 faizle verilecek kredi 50 bin ila 100 bin TL arasında değişecek. Denizbank’ın aracılık ettiği Nefes Kredisi’nde, Kredi Garanti Fonu (KGF) Hazine desteğiyle kefil olacak.

 -“ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ”

 ATO Başkanı Gürsel Baran, tüm dünyanın aynı anda mücadele ettiği Covid-19 salgınının ticari hayata etkilerini asgariye indirmek için çalıştıklarını belirterek, “Bugüne kadar üyelerimizin tüm taleplerinin takipçisi olduk. Bugün de üyelerimizin finansman ihtiyacına katkı sağlayacak Nefes Kredisi’ne en fazla kaynak ayıran Oda olmaktan gurur duyuyoruz. Üyelerimizin yanındayız” dedi.

 NE KADAR KREDİ KULLANILABİLECEK?-

 Hazine ve Maliye Bakanlığı ile KGF arasında imzalanan protokol çerçevesinde 3 milyon TL ve altında cirosu olan işletmeler azami 50.000 TL, 3 milyon TL ile 25 milyon TL (dâhil) arasında cirosu olan işletmeler azami 100.000 TL kullanabilecektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir