Ankara Tabip Odası: Ankara’da covid servislerine yatırılan hasta sayısında belirgin bir artış var

Ankara Tabip Odası, yaptığı açıklamada normalleşme süreciyle Covid-19 vakalarında artış yaşandığını, Ankara’da son günlerde hem polikliniklere başvuran sayısında hem de yataklı hasta sayısında ‘belirgin bir artış olduğu’ kaydedildi.

 

Ankara Tabip Odası, Sağlık Bakanlığı’nın Ankara’daki koronavirüs vakalarında azalma olduğu yönündeki açıklamasına karşı bir açıklama yaparak, son günlerde belirgin bir artış gözlendiğini duyurdu.

Ankara Tabip Odası açıklamasında, “Ankara özelinde resmî makamlarca yeni vaka sayısında düşüş olduğu söylenmiş ise de son günlerde meslektaşlarımız ve aktivistlerimizden aldığımız bilgiler bunun aksine Ankara özelinde de hem covid polikliniklere başvuran hem de yataklı covid servislerine yatırılan hasta sayısında belirgin bir artışın olduğu yönündedir. Yine Ankara’daki bir hastanede covid 19 pozitif tanısı alan sağlık çalışanlarının oranında ciddi bir artış gözlenmiş, ayrıca büyük bir fabrikada çalışan işçiler arasında yoğun test pozitifliği meydana geldiği internet ortamında paylaşılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Doğru bilgilerin yayınlanmasını isteyen Ankara Tabip Odası açıklamasında, “Salgın döneminde resmi olmayan bilgiler insanlar arasında ciddi endişe yaratmıştır. Bu endişenin giderilmesi başta Ankara Sağlık Müdürlüğü olmak üzere, yetkili ve sorumluluk sahibi makamlar tarafından şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılmalı, halkın bilgilenme hakkına saygı gösterilmelidir. Bu nedenle biran önce Ankara verileri hiçbir soru işaretine yer bırakmadan açıklanmalıdır” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir