Ankara Kent Konsey üyeleri ODTÜ ormanında yaşayan köpekleri beslediler

Ankara Kent Konseyi’nin bileşeni Empati Doğa ve Hayvan Derneği ile Ankara Kent Konseyinin farklı çalışma gruplarından gelen üyeler sosyal mesafe kurallarına uyarak ODTÜ Ormanında yaşayan köpekleri beslediler. Aynı zamanda patili dostlarımızın yaşam alanlarını da temizleyen konsey bileşenleri, hayvan dostu Ankara halkının çevre temizliğinde daha dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundular.

Ankara Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Sözcüsü Rabia Erentuğ, ODTü Ormanında çevre bakımı yapmak ve orada yaşayan sokak hayvanlarını beslenmek üzere gerçekleşen bu çalışmaya katılmış olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Halk Sağlığı Çalışma Grubu sözcüsü Hamza Yıldız ise; “çok zor günler geçirdiğimiz bu dönemde doğanın ve doğal yaşamın kıymetini daha çok anlamamız gerektiğini” ifade etti.

köpek

Yapılan bu çalışma ile çevremizdeki tüm canlılara sahip çıkmanın önemli bir insani görev olduğuna dikkat çeken bileşenler, bunu yaparken doğaya zarar vermememiz gerektiğini hatırlattılar.

Ankara Kent Konseyi adına çalışmaya destek veren tüm bileşenlere, ‪Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner Müdürlüğüne teşekkürlerini ileten Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, “tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle açlık ve barınma zorluğu çeken hayvan dostlarımıza sahip çıkmalıyız” diyerek , diyerek patili dostlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmek üzere bu tür faaliyetlerin devamının geleceğini sözlerine ekledi.
Ayrıca AKK nin Ankaralı hayvanseverlere bir mesajı var hayvanları tok doğayı temiz tut!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir