Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde 235 personel koronavirüse yakalandı

Ankara’da artan koronavirüs vaka sayıları Büyükşehir Belediyesi’ni de etkisi altına aldı. 235 personel koronavirüs nedeniyle takibe alınırken, EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş ve ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Cüneyt Öztürk de Covid pozitif çıktı. Belediyede zorunlu görüşmeler hariç dışarıdan misafir kabulü yasaklandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Genel Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, belediyede koronavirüse yakalanan personel sayısının 235’e yükseldiğini açıkladı.

Gültekin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde KOVID-19 sebebiyle takibe alınan personel sayısı bugün itibarıyla 235’tir. EGO Genel Müdürümüz Sayın Nihat ALKAŞ ve ASKİ Genel Müdür Yardımcımız Sayın Cüneyt ÖZTÜRK’ün de testlerinin pozitif çıktığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız” dedi.

Belediyede zorunlu görüşmeler haricindeki ziyaretlerin yasaklandığını kaydeden Gültekin, “Bu süreçte Belediyemizin tüm birimlerinde çalışma arkadaşlarımızın ve vatandaşlarımızın sağlığı için zorunlu görüşmeler hariç ziyaretler yasaklanmıştır. Ankara Büyükşehir Belediyesi pandemi ile mücadele ve tedbir faaliyetlerine Başkent genelinde tüm imkanları ile aralıksız devam etmektedir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir