Ankara Büyükşehir Belediyesi, ziyaretlere kısıtlama getirdi

ABB Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Genel Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde Covid-19 sebebiyle takibe alınan personel sayısının 236’ya yükseldiğini açıkladı. Gültekin, zorunlu iş görüşmeleri dışında ziyaretlere müsaade edilmeyeceğini belirtti.
Gültekin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde KOVID-19 sebebiyle takibe alınan personel sayısı 236’ya yükselmiştir. Bu süreçte çalışma arkadaşlarımızın ve vatandaşlarımızın sağlığı için zorunlu iş görüşmeleri dışında ziyaretlere müsaade edilmeyecektir.
Ankara Büyükşehir Belediyesi gerek hizmet binasında gerekse kent genelinde pandemi ile mücadele ve tedbir faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir. Bu süreci asgari olumsuzlukla atlatacağımıza inanıyor, herkese sağlıklı günler diliyoruz.”ifadesini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’da Covid-19 vaka artışının ilk zamanlardaki seviyeye çıktığı uyarısında bulunmuştu. Belediyesi çalışanları arasında Covid-19 hastası olan sayısı 4 Ağustos tarihinde 144 olarak açıklanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir