Ankara Büyükşehir Belediyesi 254 otobüs alacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 254 adet sıkıştırılmış doğalgazlı (CNG) otobüs alımı ve CNG Dolum İstasyonu kurulumu için gereken krediye Hazine ve Maliye Bakanlığının onayının ardından ilk adımı attı.

Avrupa ve İmar Kalkınma Bankası’nın kentsel sürdürülebilirlik programı kapsamında 57,1 milyon avroluk kredi kullanımı için sanal ortamda Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, EBRD Türkiye Genel Müdürü Arvid Tuerkner ve Sürdürülebilir Altyapı Grubu Genel Müdürü Nantida Parshad arasında mutabakat anlaşması imzalandı. Ankara bu anlaşmayla dünyada Yeşil Şehirler listesinde 44. üye oldu.

Büyükşehir Belediye Meclisinde yeni otobüs alımı için kredi talebini gündeme getiren Başkan Yavaş’ın ısrarı sonrası oy birliğiyle karar alınırken, kredi talebi uzun bir aradan sonra Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından onaylandı.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası kentsel sürdürülebilirlik programı kapsamında 57,1 milyon avroluk krediyi EGO Genel Müdürlüğünün otobüs filosuna kazandıracağı 254 adet sıkıştırılmış doğalgazlı (CNG) otobüs alımı ile CNG Dolum İstasyonu kurulumu için verdi.

BAŞKAN YAVAŞ İMZAYI ATTI

Başkentlilere daha temiz ve konforlu bir ulaşım sağlamak için ve mevcut EGO otobüslerinin ulaşımda yetersiz olduğu gerekçesiyle kredi kullanımı için harekete geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi süreci nedeniyle kredi mutabakat anlaşması için sanal ortamda ilk imzayı da attı.

Protokol, Başkan Yavaş ve EBRD Türkiye Genel Müdürü Arvid Tuerkner ile Sürdürülebilir Altyapı Grubu Genel Müdürü Nandita Parshad arasında yapılan sanal toplantı ile imzalandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir