Ankara Belediyesi, esnafa 9 milyon lira, işsiz kalan müzisyenlere de nakit yardımında bulundu

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 570 esnafa toplamda 9 milyon 204 bin lira ödeme yapılacak. Çalıştıkları yerler kapandığı için zorda kalan müzisyenlere nakit yardım yapılırken, kâğıt toplayıcılığı yapan vatandaşlara da günde iki öğün yemek dağıtımı yapılıyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Belediye ve bağlı şirketlerinden alacağı olan 570 esnafa nakit ödeme yapacaklarını açıkladı. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuruda “Zor günlerinde de yanlarında olmaya devam edeceğiz, birlikte başaracağız” sözleriyle esnafa seslenen Yavaş, “Zor duruma düşen küçük esnafa yardımcı olabilmek için belediyemiz ve bağlı şirketlerinden alacağı olan 570 esnafımıza toplam 9 milyon 204 bin TL ödenmesine karar verdik” dedi. İhtiyaç sahibi olan diğer esnaf grupları ile simitçi, dolmuşçu ve taksici esnafına da nakit destek sağlayan Büyükşehir Belediyesi, çalıştıkları işletmeleri kapanan müzisyenler ile Ankara Kalesi’nde kağıt toplayıcılığı yapan vatandaşları da unutmadı.

ZOR GÜNLERİNDE ESNAFIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ”

Sosyal medya hesapları üzerinden esnafa yapılacak desteğin detaylarını paylaşan Mansur Yavaş, “Zor duruma düşen küçük esnafa yardımcı olabilmek için belediyemiz ve bağlı şirketlerinden alacağı olan 570 esnafımıza toplam 9 milyon 204 bin TL ödenmesine karar verdik” dedi. Zor günlerinde esnafa destek olmayı sürdüreceklerini vurgulayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Yanınızda olmaya devam edeceğiz, birlikte başaracağız” sözleriyle esnafa moral verdi.

MÜZİSYENLER DE UNUTULMADI

İş yerini kapatan esnaf kadar işletmeleri kapanan müzisyenler de Başkan Yavaş’ın çağrısı üzerine nakit desteği için Büyükşehir Belediyesine başvurmaya başladı. Sosyal mesafeyi koruyarak ve ayrı masalarda başvuru formu dolduran müzisyenler Büyükşehir Belediyesinin desteğine ilişkin şu değerlendirmelerde bulundular:

-Erkan Biricik: “Müzisyenim. Bu uygulamadan dolayı çok memnun oldum. Dün akşam itibarıyla mesajlarımız geldi. Buraya davet edildik, bu yardımlar için. Ankara Büyükşehir Belediyesine ve Sayın Başkanımız Mansur Yavaş’a çok teşekkür ederim.”

İLGİLİ HABER  EGO Genel Müdürlüğü Ulus Meydanı'na taşınıyor

-Mehmet Dönmez: “Sahne alıyordum, artık şu süreçte çalışamıyorum. Sahne alan arkadaşlar olarak Büyükşehir Belediyesinin bu hizmetinden çok memnunuz. Sanatçı Destek Platformu’nu oluşturup başvurmuştuk. Sağ olsunlar çok erken dönüş yaptılar. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Başkanımız Mansur Yavaş’a çok teşekkür ederiz.”

-Tuğcan Ozan: “Hem müzisyenim hem de güzellik uzmanıyım. İki taraftan da işlerimiz durmuş durumda. Bu uygulamayı çok beğendim. Genelde bu tarz uygulamalar çok ertelenirdi ama bizi buraya davet ettiler, başvurumuzu yaptık. Uygulama için Ankara Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ederim.”

ANKARA KALESİ’NDEKİ KAĞIT TOPLAYICILARINA GIDA YARDIMI

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı da Ankara Kalesi ve civarında ikamet eden, geçimini kağıt toplayarak sağlayan ve işsiz kalan vatandaşlara da günde iki öğün yemek vermeye başladı. Gıda yardım paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam eden ve mağduriyetleri gideren Büyükşehir Belediyesinin yemek ve kumanya desteğini de sürdürdüğünü belirten Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, şu bilgileri verdi: “Belediyemiz çalışamayan esnafın, alt gelir gruplarına mensup insanların mağduriyetlerini gidermek için çaba harcıyor. Ankara’da kağıt toplayıcılığının yasaklanmasıyla bu işi yapanların gıda gereksinimini üstümüze aldık. 3 bin 860 kişiye her gün iki öğün yemek verme işlemimiz devam ediyor. Şu anda Ankara Kalesi bölgesindeyiz. Buradaki vatandaşlarımızdan da yüz elli kişilik bir grubun ciddi mağduriyet yaşadığını tespit ettik. Başkanımızın talimatıyla buradaki vatandaşlarımızı da aynı gruba dahil ettik.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir