Ankara Barosu ve Büyükşehir Belediyesi adliye personeli, vatandaşlar ile avukatlara ücretsiz maske dağıtacak

Ankara Barosu, Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında adliyeler başta olmak üzere iş mahkemeleri, icra mahkemeleri ve icra müdürlüklerinde avukatlara, vatandaşlara ve adliye personeline 15 Haziran 2020 tarihinden itibaren ücretsiz maske dağıtımı hususunda anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Ankara Barosu’ndan yapılan açıklamada, “Baromuz ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan görüşme neticesinde meslektaşlarımıza, vatandaşlarımıza ve adliye personeline ücretsiz maske dağıtımı hususunda anlaşmaya varılmıştır” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada 15 Haziran 2020 tarihinden itibaren Ankara Sıhhıye Merkez Adliyesi C Kapısı, Ankara Adliyesi Dışkapı Ek Hizmet Binası, Ticaret ve İş Mahkemeleri, İcra Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri Söğütözü Ek Hizmet Binası ve Batı Adliyesi girişlerinde tüm avukatların, vatandaşların ve adliye personelinin ücretsiz maske ihtiyacının karşılanacağı kaydedildi. Ayrıca, tüm merkez ve ilçe adliyelerindeki Baro odalarında tüm avukatlar için ücretsiz maske ve pedallı dezenfektan ünitesi ile dezenfektan temini sağlanacağı da vurgulandı.

Görüşmeyi, Ankara Barosu adına Ankara Barosu Genel Sekreteri Av. Kemal Koranel ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ile Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan gerçekleştirdi. Baro’nun açıklamasında, “Değerli katkılarından dolayı Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Mansur Yavaş, Sağlık İşleri Daire Başkanı Sayın Seyfettin Aslan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ile Ankara Batı Adliyesi Cumhuriyet Başsavcılığı’na teşekkürlerimizi sunarız” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir