Altun: Temiz siyaseti, temiz toplumu savunan biziz!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, kimse hakaret etmesin, kimsenin izzeti hedef alınmasın diye en çok mücadele edenin kendileri olduğunu belirterek, “Çünkü adı, sanı ve makamı belli olan kimi muhalefet partililerin küfür ve
hakaretlerine yıllardır en çok maruz kalmış olan da biziz. Hamdolsun, temiz siyaseti, temiz toplumu savunan biziz!”dedi.
Altun, Edirne’de cezaevinde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’a yönelik bir sosyal medya hesabından yapılan cinsiyetçi açıklamalarla ilgili twitter üzerinden değerlendirme yaptı.
Altun, adı sanı belli olmayan bir müptezelin terbiyesizliğinin bir kesime mal edilmeye çalışıldığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:
“Sosyal medya mecralarında her gün sayın Cumhurbaşkanımıza, ailesine, çalışma arkadaşlarına hakaret edenler bugün adı sanı belli olmayan bir müptezelin terbiyesizliğini bir kesime mal etmeye çalışıyorlar. Oysa ki hakikati ve ahlaklı davranmayı her alanda savunanlar bizleriz.
Terör örgütlerine sırtını dayayanları mağdur pozisyona iten bu ahlaksızların kimler oldukları ve neye hizmet ettikleri milletimizin malumudur. Bu noktada kimsenin kendine ahlaki üstünlük atfetmesinin ya da aşağılık kompleksine girmesinin bir anlamı yoktur. Gerçekler ortadadır.
Kimse hakaret etmesin, kimsenin izzeti hedef alınmasın diye en çok mücadele eden de biziz. Çünkü adı, sanı ve makamı belli olan kimi muhalefet partililerin küfür ve hakaretlerine yıllardır en çok maruz kalmış olan da biziz. HAMDOLSUN, TEMİZ SİYASETİ, TEMİZ TOPLUMU SAVUNAN BİZİZ!”
İLGİLİ HABER  Halk Bakkal Projesi hayata geçiriliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir