Ali Koç: Özdemir’i ihraç edeceğiz

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile Fenerbahçe arasındaki 3 Temmuz tartışması devam ediyor. Topa en son Fenerbahçe Başkanı Ali Koç girdi ve Özdemir’i kulüpten ihraç sürecini başlatacaklarını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir ile Fenerbahçe arasında dünden beri 3 Temmuz polemiği yaşanıyor. 3 Temmuz 2011’de başlayan şike sürecinde Fenerbahçe Başkanvekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinden istifa eden ve şu anda Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olan Nihat Özdemir’in dün Ekonomist Dergisi’nin Instagram canlı yayınında yaptığı “9 senedir herhangi bir şekilde şike olayına rastlamadık.” sözlerinin ardından bugün Fenerbahçe Başkan Vekili Semih Özsoy, FBTV’de “3 Temmuz bizim kırmızı çizgimiz.” diyerek sert karşılıklar vermişti. Özdemir de gelen tepkilere yazılı açıklamayla cevap vererek “Fenerbahçe Yönetimi tarafından konunun saptırılması tam bir rezalettir.” ifadelerini kullanmıştı.

nihat özdemir

BAŞARISIZLIĞIMIZDA ONUN DA BÜYÜK PAYI VAR

Topa en son Fenerbahçe Başkanı Ali Koç girdi ve Nihat Özdemir’in açıklamalarına yanıt verdi. Semih Özsoy’un yaptığı açıklamaların arkasında olduklarını söyleyen Ali Koç, “Sayın Nihat Özdemir belki konuya bir açıklık getirir ve özür diler diye bekledik. Nihat bey açıklamaları ile tüm Fenerbahçelilerin gerçeği görmesini sağlayarak bizleri kenetlemiştir. Liglerin başlamasına bir hafta kala bir kaos ortamı yaratılmak isteniyor.” dedi.

Özdemir’in kulüp üyeliğinden ihraç edilmesi taleplerine de yanıt veren Ali Koç, “Nihat beyin kulübümüzden ihraç edilmesi sürecini başlatacağız. Bu sezon bizim başarısızlığımızda Nihat beyin de büyük payı var.” ifadelerini kullandı.

ALİ KOÇ, “BANK ASYA’YI İSTİYORUZ” DEMİŞTİ

3 Temmuz 2011 sürecinde Fenerbahçe Asbaşkanı olan Ali Koç, Sarı-Lacivertli kulüp UEFA tarafından Şampiyonlar Ligi’nden men edildikten sonra 26 Ağustos 2011 tarihinde yaptığı açıklamada, “Futbolcuların kararını yönetimde değerlendirdik. Futbolcular, teknik heyet ve taraftarın isteği doğrultusunda Fenerbahçe’nin Süper Lig’de mücadele etmek istemediğini yarın (bugün) Futbol Federasyonu’na ileteceğiz. Futbolcularımız, Bank Asya 1. Lig’de devam etmemizi bizden istediler. Bu talebi federasyon yetkilileriyle konuşacağız, istişare edeceğiz. Bank Asya’da devam etmeyi ve bütün bu yaşananların son bulmasını istiyoruz. Bunun daha doğru olacağını düşünüyoruz.” diye konuşmuştu.

Sonrasında birçok gelişme yaşanmış ve sonunda 3 Temmuz süreci kapatılmıştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir