Ali Babacan’ın ‘küçük ortak’ benzetmesi MHP’yi kızdırdı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın “Devlet Bahçeli’nin konuşmalarına 18 yaş sınırı konulsun” çağrısına MHP’li İsmet Büyükataman cevap verdi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Twitter üzerinden Ali Babacan’ın “RTÜK’e çağrı yapmak istiyorum. Pandemi döneminde çocuklarımız evlerde. Onların edep ve ahlâkını bozacak hakaretlerin yayınlanması çok yanlış. Evde bağırış çağırış dinlemelerini istemiyoruz. Küçük ortağın yayınlarına 18 yaş sınırı konulsun lütfen.” sözlerine cevap verdi.

Büyükataman, DEVA Partisi’ni Türkiye’ye kurulan tuzaklara gönüllü taşeronluk yapmak ve yüzde 100 yabancı sermaye malı olmakla suçlayarak, “Ali Babacan; emsalleri ile birlikte mekân tuttuğu çukur seviyeden, Sayın Genel Başkanımıza dil uzatma hadsizliğinde bulunmuştur. Ömrünü büyük Türk milletine adayan Sayın Genel Başkanımıza yönelik bu hadsizlik ne acıdır ki Türk’ün gücünü yedi düvele gösterdiğimiz müstesna ilimiz Çanakkale’de, dün mağlup ettiklerimizin Türkiye’yi bir müstemleke hâline getirmeye and içmiş yedek akçesi tarafından yapılmıştır.”dedi.

DEVA Partisi’nin il başkanı bile bulmakta zorlandığını iddia eden Büyükataman, MHP’nin milyonlarca oy vereni, dünyanın dört bir köşesinde ise oy verenden daha fazla gönül vereni olduğunu öne sürdü. Babacan’ın partileri için kullandığı ‘küçük ortak’ kelimesinden rahatsızlığını ifade eden Büyükataman, “Türkiye Cumhuriyeti’ne diz çöktürmek için ortaya çıkan, ‘Açılımın sahibi geliyor.’ anonsuyla cadde cadde ihanet gezdiren, toplantılarında Türk devletine meydan okuyan bu hadsizin Sayın Genel Başkanımıza yönelik ‘Devleti esir aldı.’ sözleri bir akıl tutulması, şuur noksanlığıdır.”değerlendirmesinde bulundu.

Büyükataman, MHP’nin sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasinin değil gerçek demokrasinin, hak yolunun, hakikat yolunun takipçisi olduğunu iddia ederek, “PKK’ya meşruiyet, FETÖ’ye serbestî vermeyi demokrasi zanneden zihniyet, bu temiz topraklardan def olana dek mücadelemiz sürecektir.  Türk çocuğu, Mete’den Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ecdadının yolundadır; yolbaşçısı Sayın Devlet Bahçeli’nin teşvik ve talimatları doğrultusunda büyük ve müreffeh Türkiye’yi inşa etme ülküsüne hızla ilerlemektedir.”

İLGİLİ HABER  Babacan: Çete tipi faaliyetlerden temizlenme kararlılığımız güncelliğini koruyor

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir