Akşener ve Yavaş’tan baro başkanlarına destek

Baro seçimlerini ve yapılarını değiştirecek kanunu düzenlemeyi protesto etmek için bulundukları illerden Ankara’ya yürüyen barolara çok sayıda destek geldi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı  Mansur Yavaş barolara destek ziyaretinde bulundu. Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu’nun alana yaptığı ziyaret ise avukatlar tarafından protesto edildi. Edirne cezaevinde bulunan Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da sosyal medya üzerinden avukatlara destek verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Anakra’ya girişi engellenen ve polis ablukasında bekleyişi süren bar başkanlarını ziyarete gitti. Yavaş’ın talimatı ile dün avukatlara çadır ve yemek gönderilmişti. Ancak polisler çadırların kurulmasına ve yemeklerin verilmesine engel olmuştu.

Meral Akşener’den destek ziyareti

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısının ardından baro başkanlarına destek için alana giderek baro başkanları ile görüştü.

Demirtaş: Baro başkanlarının yanındayım

Edirne Cezaevinde bulunan önceki dönem HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da Twitter’dan yaptığı açıklamada baro başkanlarının yanında olduğunu belirterek, “Ankara’ya yürüyen baro başkanlarının polis zoruyla engellenmesini kınıyorum. Bir avukat olarak yanlarındayım.” dedi.

Baro başkanları Feyzioğlu’nu alana almadı

İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun alana geldiğini ancak baro başkanları tarafından içeri alınmadığını belirtti. Özkan Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Metin Feyzioğlu direniş alanına geldi. Kendisini içeri sokmadık. Gölge etmesin yeter.” dedi. Başkanlar Feyzioğlu’na sırtlarını dönerek birliği bozdunuz diyerek tepki gösterdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir