Akşener: Soruşturmaların twitter tabelalarına göre yürütüldüğü ülke yaratıldı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 2. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada iktidar partisine sert eleştiriler yöneltti. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülkede adaleti öldürdüğüne dikkat çekerek, “Sen adaleti öldürdün. Hukukun, adamına göre işlediği, Soruşturmaların, twitter tabelasına göre yürütüldüğü bir ülke yarattın. Ama unutma; Gün gelir, bir gün adalet herkese lazım olur”diye konuştu. 

Akşener, Türkiyer’nin iyi yönetilmediğini belirterek, “Ak Parti iktidarı, memleketin en önemli meselelerinde gösterdiği beceriksizliklere, her gün bir yenisini ekliyor. Türkiye’yi 2. Dünya Savaşından koruyan, Kore’de Türk’ün kudretini dünyaya gösteren, Akdeniz’in ortasında, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni kurduran, Kardak’a bayrağımızı diktiren, Terörist başını Suriye’den çıkartıp, kapı kapı gezdiren, Türk dış politikası terk edildi. “Şam’da Cuma namazı kılacağız” diyerek, Türkiye’yi soktukları yolun sonunda, 5 milyon sığınmacı ülkemize yerleşti. Üstüne, milletimizin alın teriyle birikmiş, 50 milyar dolarımız heba oldu. Ve fatura kabarmaya devam ediyor”dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın küsüp, büyükelçilerimizi çektiğin ülkelerin, bugün başkalarıyla kol kola ve karşımızda olduğunu ifade eden Akşener, “Dostum” dediğin her ülke liderinin, Türkiye’ye mutlaka bir zararı var. Dostun Trump, pkk-ypg’ye milyonlarca dolarlık silah ve mühimmat veriyor. Kankan Putin’in, bomba yağdırdığı Mehmetçiklerimizin acısı hala dinmedi. 10 sene önce beraber tatil yaptığın, “Kardeşin” Esat’la, 10 senedir uğraşıyorsun,  bir arpa boyu yol alamadın…”diye konuştu.

Ülkeyi yönetenlerin ülkenin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu unuttuklarını kaydeden Akşener, “Milletin hazinesini damadına bağlayacak kadar gerçekten kopan bir anlayış, ülkeyi de kendi şirketi görmeye başladı… Böyle olunca da, 83 milyonun alın terini, göz nurunu, kendi malları saymaya başladılar.

Kardeşim; Burası, babandan sana miras kalmış aile şirketin değil. Burası atamızdan bize miras kalan Türk Devleti! Bu gerçeği her birinize, bir bir öğreteceğiz. Ya öğreneceksiniz, ya da ilk koyulan sandıkta gideceksiniz!”dedi.

 

“Gün gelir, bir gün adalet herkese lazım olur”

 

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülkede adaleti öldürdüğüne dikkat çekerek, “Sen adaleti öldürdün. Hukukun, adamına göre işlediği, Soruşturmaların, twitter tabelasına göre yürütüldüğü bir ülke yarattın. Ama unutma; Gün gelir, bir gün adalet herkese lazım olur”diye konuştu.

İktidarda kalmak, koltuğunu korumak için her şeyi mübah gören bu zihniyetin bulunduğunu vurğulayan Akşener, şöyle devam etti: “En büyük kötülüğü, bağrından çıktığı bu vefakar millete yaptı: Her zorluğu omuz omuza vererek aşmış, koca bir milleti, birbirine düşman hale getirdiler.
Tasada ve sevinçte kucaklaşmayı bilen, yüce yürekli bir milleti, ortadan ikiye böldüler.

Türk Milleti’ne, Cumhur ittifakından önce, “İllet” diyen, “Zillet” diyen, “Terörist” diyen çıkmamıştı. Onu da yaptılar. Milletin birliğini temsil eden o özel makamda bile, bunu yaptılar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir