AKP’lilerin yüzde 36’sı, MHP’lilerin yüzde 38’i ülkenin kötüye gittiğini düşünüyor

AK Partili seçmenin yüzde 36’sı, MHP’li seçmeni ise yüzde 38’i ülkenin kötüye gittiğini düşünüyor. Türkiye’nin kötüye gittiğini düşünenlerin oranı toplamda yüzde 64 olarak belirlendi.

Metropoll Araştırma Şirketi tarafından ekim ayında yapılan araştırmada, vatandaşlara Türkiye’nin gidişatı ile ilgili soru yönetildi. Halkın yüzde 24’ü Türkiye’nin iyiye gittiğini düşünürken yüzde 64’ü kötüye gittiğini düşünüyor.

Ülkenin iyiye gittiğini düşünen AKP seçmeni oranı yüzde 48, kötüye gittiğini düşünen seçmeni oranı yüzde 35,6 olarak belirlendi. İktidarın diğer ortağı MHP’nin seçmenin yüzde 34,7’si ülkenin iyiye gittiğini, yüzde 38,1’i ise kötüye gittiğini düşünüyor. Ülke iyiye gidiyor diyenlerin oranı CHP’de 1,3, İYİ Parti’de yüzde 6, HDP’de yüzde 1,9 oldu. Ülke kötüye gidiyor diyenlerin oranı CHP’de yüzde 93,7, İYİ Parti’de yüzde 92,5, HDP’de ise yüzde 96,8 oldu.

 

Metropoll Araştırma Şirketi CEO’su Özer Sencar, Twitter üzerinden anket sonuçlarıyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: ” Türkiye iyiye mi gidiyor kötüye mi? Türkiye’nin Nabzı Ekim 2020. AK Partililerin %36’sı, MHP’lilerin %38’i kötüye gittiğini düşünüyor. Bu bize; 1. Cumhur ittifakı seçmeninin 1/3’ünden fazlasının ülkenin kötüye gittiğini düşünmesi, AK Parti ve MHP seçmeninin ne kadar aynileştiğini gösteriyor.”

Özer Sencar, bu şartlarda gidilecek bir seçimi iktidarın kesinlik kaybedeceğini

İLGİLİ HABER  Babacan: Çete tipi faaliyetlerden temizlenme kararlılığımız güncelliğini koruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir