AKP’li Tamer Akkal’dan ‘it’ ve ‘enik’ açıklaması: Danışmanım paylaşmış

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kızlarıyla görüşemedikleri haberleri dün basına yansımıştı. Başak Demirtaş, kızlarının babalarıyla görüşmelerinin engellendiğini açıklamıştı. Haberin sosyal medya başta olmak üzere yazılı ve görsel basında yer almasıyla kısa sürede gündem haline geldi ve savcılık açıklama yaparak koronavirüs önlemlerini gerekçe gösterdi.

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal ise Demirtaş’ın çocuklarıyla görüşememesini çok tepki çeken bir açıklamayla yorumladı. Akkal, Twitter hesabından, “Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş. Bizim Şehit çocuklarımız da babalarıyla görüşemiyor. Allah ya size verecek, ya bize.. #SelahattinDemirtas #selahattindemirtasTeroristtir” paylaşımında bulundu.

Akkal’ın bu paylaşımı büyük tepki çekti.

“SAKIN BU TWİTİNİ SİLME”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, Twitter hesabından Tamer Akkal’a yanıt vererek, “Sakın bu twitini silme” dedi.

Hüseyin Kaçmaz, “Düne kadar İYİ PARTİ’li olup istifa edip Akp’ye geçen sözde vekil. Biz her dönemde döneklere hak ettiği cevabı veririz! Sana bu ifadelerinin hakkını  gerektiği yerde sorarız! Haddini bil haddini” ifadelerini kullandı.

TEPKİ GELİNCE ÇARK ETTİ, ‘TWEETİ DANIŞMANIM ATTI’ DEDİ

Selahattin Demirtaş’a ve çocuklarına hakaret eden AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, tepkiler sonrası tweetini silerek suçu danışmanına attı. Aile ve çocuk kavramının kendisi için çok önemli olduğunu savunan Akkal, “Bugün sabahın ilk saatlerinde resmi sosyal medya hesaplarımdan Selahattin Demirtaş ve ailesi hakkında yapılan paylaşım, şahsım tarafından yapılmamıştır; bir danışman arkadaşımızın hesapları karıştırarak yaptığı bir paylaşımdır” dedi.

Akkal, danışman hakkında ‘gerekli işlemlerin yapıldığını’ da kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir