“AKP’li Ömer Çelik: Bay Macron, Türkiye size uygun cevabı verecektir”

AKP Sözcüsü Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Doğu Akdeniz’deki gerilim ile ilgili açıklamalarına, “Siz Bay Macron burayı kolayca kandırabileceğiniz kabile devletleri ile karıştırmayın. Tehdit dili kullandığınız ülke Türkiye’dir. Türkiye size en uygun cevapları verecektir” yanıtını verdi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un açıklamalarına sert bir dille tepki gösterdi. Çelik’in Twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

“Macron ‘sorunumuz Türk halkıyla değil Erdoğan’la’ demiş. Sömürgecilerin eski ve ahlaksız bir oyunudur bu. Halkları sömürmek içi sahte sevgi gösterisi sunar ama vatansever liderleri hedef alırlardı. Sömürgeci kafanın Cumhurbaşkanımızı hedef alması bizim için gururdur.

Bizim sizin gibi sömürgeci kafalarla sorunumuz var Bay Macron. Acı çektirdiğiniz haklarla ve sömürmek istediğiniz halklarla insani ve kardeşlik bağımız var. O yüzden sizinle karşı karşıyayız. Tehdit dili kullandığınız ülke Türkiye’dir. Türkiye size en uygun cevapları verecektir.

Siz Bay Macron burayı kolayca kandırabileceğiniz kabile devletleri ile karıştırmayın. Bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı ile halkını ayırmaya kimsenin gücü yetmez. ‘Erdoğan ayrı, Türk halkı ayrı’ diyerek oynadığınız oyunu defalarca Afrika’da oynadığınızı biliyoruz.

Fransa gibi bir devleti bugünkü başarısız duruma düşüren Macron’dur. Macron Fransa’yı yönetme beceriksizliğini dış politika saldırganlığı ile örtbas etmeye çalışıyor. Macron, Hafter’in toplu mezarlarından sorumludur.”

MACRON, ‘ERDOĞAN’A KARŞI GÜÇLÜ OLMALIYIZ’ DEMİŞTİ

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Avrupa’nın Türkiye’ye karşı Doğu Akdeniz’de daha net ve ortak bir tutum sergilemesi gerektiğini ifade etmişti. Korsica’da bir basın toplantısı düzenleyen Macron, gerginliği tırmandırmaktan kaçınmak istediklerini, ancak Türkiye’nin bazı bölgelerdeki “niyeti” konusunda açık olması gerektiğini dile getirmişti. Fransız lider, “Biz Avrupalılar olarak Erdoğan’ın Türkiyesi’ne karşı güçlü olmalıyız” diye konuşmuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir