AKP’li Mehmet Metiner, Çakıcı’yı savundu: Özü sözü bir, mert, delikanlı bir adam

Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ‘Akıllı ol’ diye tehdit eden Alaattin Çakıcı’yı savundu. Metiner, “Alaattin Çakıcı özü sözü bir, Mert, delikanlı bir adam”dedi.

Metiner, CNN Türk’de katıldığı programda, Alaattin Çakıcı’nın Kılıçdaroğlu’na yönelik ifadelerini savunarak ”Kazığa oturturum lafını belki… Hangi anlamda kullanıyor bakmak lazım, bunu bir tehdit olarak algılamamak lazım” dedi. Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’yı gıyaben tanıdığını ifade eden Metiner, “‘Ben tam olarak Alaattin Çakıcı’nın ne dediğini bilmiyorum ama gıyaben tanıdığım bildiğim Alaattin Çakıcı özü sözü bir. Mert, delikanlı bir adam”ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çakıcı’ya yönelik sözlerini eleştiren Metiner, “‘Kılıçdaroğlu’nun tartışma açması doğru değildir. Sayın Bahçeli’nin verdiği cevap bence Türk milliyetçisi bir dava liderine yakışan bir cevaptır. Çünkü bir ülkücü şehidin oğlundan bahsediyoruz” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kamuoyu nezdinde algı oluşturmaya çalışan Kılıçdaroğlu ve yanında yöresinde yuvalanan işbirlikçilere cevabım şudur: 1-Alattin Çakıcı bir Ülkücü şehidimizin oğludur. 2- Alaattin Çakıcı ülke ve millet sevdalısı bir Ülkücüdür. 3- Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır.”ifadesini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir