AKP’li Güvenç Berat Albayrak’ı eleştirenlere ‘köpekler’ benzetmesi yaptı

AKP Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç döviz ve altın fiyatlarının yükselmesinden dolayı Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı eleştirenlere ‘köpekler’ dedi. Güvenç’in paylaşımına tepki yağdı.

 

Türk Lirası’nın dolar karşısında rekor değer kaybetmesinin ardından Hazine ve Maliye Bakanı berat Albayrak’a yönelik eleştirilere AKP cephesinden yanıt geldi. Bu mesajlardan biri twitter’da büyük tepki çekti. AKP Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a destek mesajında “Köpekler havladı diye atlar ölmez” ifadesini kullandı.

Güvenç’in mesajına siyasetçilerden tepki yağdı. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Milletin vekili, millete köpek diyor. Türkiye, devlet terbiyesinden yoksun, vicdanını ve ahlakını yitirmiş bu kişilerle yönetilmeye layık değil” ifadeleriyle Güvenç’e tepkisini ortaya koydu. Bir başka CHP Milletvekili Tuncay Özkan ise “Büyük çöküşü durduramayınca vatandaşa ‘köpekler’ diyerek hakaret etmeye başladılar. Ne yaparsanız yapın ilk seçimde atınızı da alıp gideceksiniz!” yorumunda bulundu.

“AKP İŞTE BUDUR…”

Eski CHP Milletvekili gazeteci Barış Yarkadaş ise Güvenç’in paylaşımını “Bir partinin tükenişinin belgesi…” olarak yorumladı. Yarkadaş, “AKP Milletvekili Celalettin Güvenç, ekonomideki çöküşü eleştirenlere ‘Köpekler’ diyor. AKP işte budur…” dedi.

HDP Parti Meclisi (PM) Üyesi Veli Saçılık ise tepkisini “Halka “köpekler” diyerek hakaret eden küfürbazları elbet bu halk kötekler” sözleriyle dile getirdi.

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Grup Sekreteri Ali Kıdık da “Bir vekil ekonomik sıkıntıdan dolayı devletin bakanına serzenişte bulundu diye vatandaşı köpek (haşa) koyuyorsa nasıl bir anlayış ile yönetildiğimizi gösterir. Demek ki makarnayı ‘aç köpekler’ mantığı ile dağıttılar yıllarca” dedi.

“SİZE DESTEK VERİRKEN NECİP VE SOYLU MİLLETTİ”
“Fakirliğe mahkum ettikleri yetmezmiş gibi bir de köpek deyip vatandaşa hakaret ediyorlar. Daha ne kadar düşebilirsiniz diye merak ediyorduk, hep yeni bir seviye bulabiliyorsunuz. Tebrikler” diyen DEVA Partisi kurucularından avukat Tunahan Elmas, milletin hakaret değil icraat duymak istediğini söyledi Elmas, “Millet size destek verirken “necip ve soylu” ama iki senede ülke ekonomisini getirdiğiniz noktaya kızınca köpek, vatan haini, iş birlikçi ve İMF yancısı değil mi? Kibir kulelerinizden attığınız ekonomi büyüyor yalanlarına vatandaşın karnı tok. Hakaret değil, icraat duyalım” yorumunda bulundu.

İLGİLİ HABER  Halk Bakkal Projesi hayata geçiriliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir