AKP Sözcüsü Çelik’ten Atay’a Soylu yanıtı: Biz de böyle bir cevap veririz

AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklama yapan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Barış Atay’ın saldırıya uğraması nedeniyle suçlanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sahip çıktı.

TİP’li Milletvekili Barış Atay, Batman’da İpek Er’e cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan Uzman Çavuş Musa Orhan’ın serbest bırakılması üzerine İçişleri Bakanı Soylu’yu  “tecavüzü kollamakla” suçlamıştı.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bunun üzerine twitter hesabından Atay için, “Benden ‘tecavüzcü kollayıcı’ olmaz da Senden tam tecavüzcü olur… Tuma’nın kollayıcısı Dikkat yakalanma…” yazmıştı. Atay’ın bu mesajın ardından Kadıköy’de saldırıya uğraması Soylu’nun vekili “hedef gösterdiği” yorumuna neden olmuştu.

Atay’ın darp edilmesiyle ilgili konuşan Ömer Çelik, şunları söyledi:

“Milletvekili sıfatı taşıyan birisi, bu sıfata yakışmayan şekilde İçişleri Bakanımıza ‘tecavüz kollayıcısı’ diyor. Bu milletvekilinin İçişleri Bakanımıza söylediği sözü görmezden geliyorlar, Sonra İçişleri Bakanımızın verdiği cevap üzerinden siyaset üretmeye çalışıyorlar. İçişleri Bakanımız doğru yapmıştır. Birisi saygısız üslupla İçişleri Bakanına saldıracak ama İçişleri Bakanımız kişilik haklarını koruduğu için ‘saldırıyı kışkırtıyor’ olacak, böyle saçma sapan bir denklem kurulabilir mi?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir