ABD Başkanı Trump oyunu kullandı: Oyumu Trump adında bir adama verdim

ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım’daki başkanlık seçimleri öncesinde oyunu kullandı. Joe Biden’a karşı yarışan Trump, kime oy verdiğinin sorulması üzerine, “Trump adında bir adama oy verdim” dedi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı ve Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı Donald Trump, 3 Kasım’daki başkanlık seçimlerine 10 gün kala Florida’da oy kullandı. Geçen yıl ikamet adresini New York’tan Florida’ya taşıyan Trump, cumartesi günü sabah saatlerinde gittiği West Palm Beach’teki bir halk kütüphanesinde bulunan seçim merkezinde oy verdi. Erken oy kullanmaya izin verilen Florida’da sandık başına giden Trump, burada yaptığı açıklamada, oyunu “Trump adında bir adama” verdiğini söyledi.

Trump, postayla oy kullanmaya göre çok çok daha güvenli olduğunu belirtti. Trump daha önce yaptığı açıklamada posta yoluyla oy kullanmayı eleştirmiş, güvenirliliğini sorgulayarak seçim sonuçlarının mahkemede bitebileceğini söylemişti.

Oy kullanma işleminin ardından Florida, Ohia ve Wisconsin eyaletlerinde 3 farklı seçim etkinliğine katılmak içini kütüphaneden ayrılan Trump’a taraftarları slogan ve pankartlarla destek verdi. ABD’de 3 Kasım’da yapılacak 59. Başkanlık seçimleri için pek çok eyalette erken oy kullanma süreci başlarken, şu ana kadar en50 milyon kişinin postayla ya da sandık başına giderek oy kullandığı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir