ABD Başkanı Donald Trump askeri hastaneye kaldırılıyor

Korona virüse yakalanan ABD Başkanı Donald Trump, doktorların tavsiyesi üzerine Walter Reed Askeri Hastanesi’ne kaldırılıyor. Beyaz Saray Sözcüsü, Trump’ın önlem amaçlı birkaç gün hastanede kalacağını açıkladı.

ABD Deniz Piyadeleri’ne ait helikopter ‘Marine One’, Trump’ı Walter Reed Askeri Hastanesi’ne götürmek için Beyaz Saray’ın bahçesine indi. 

Gün içerisinde yapılan açıklamada, Başkanı Donald Trump’ın hafif semptomlar gösterdiği ancak görevinin başında olduğu açıklanmıştı. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Trump’ın moralinin yerinde olduğu ve kısa sürede iyileşmesinin beklendiği ifade edilmişti. Trump, koronavirüse yakalanmasının ardından daha önce açıklanmış tüm mitinglerini ya iptal etti ya da sanal ortamda yapma kararı aldı.

TRUMP’TA REGENERON İLAÇ KULLANILIYOR

Beyaz Saray, Trump’ın doktoru Sean Conley’in Trump’ın son durumuna ilişkin yazdığı notu basınla paylaştı. Conley, Trump’a, Covid-19 testi pozitif çıktıktan sonra önlem amaçlı, Regeneron isimli firmanın Covid-19’a karşı geliştirdiği 8 gramlık “antikor kokteyli” tedavisini uyguladıklarını ve bunun sonucunda herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını belirtti.

Trump’ın 3 Kasım’daki başkanlık seçimlerindeki rakibi Joe Biden ve eşi Jill Biden’ın testleri ise negatif çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir