33 Şehidin anısan bahçesine 33 gül dikti

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 24 Mayıs 1993’te Elazığ-Bingöl karayolunda hain teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırıda şehit olan 33 Mehmetçiğin anısına bahçesine 33 adet gül dikmek istediğini belirten Keçiörenli Gazi İsmet Güldal’ın gül fidanı talebini geri çevirmedi.

33 GÜL FİDANI ADRESE TESLİM EDİLDİ

Keçiören Belediyesi, 2001 yılında İzmir Menteş Kara Harp Okulu’nda eğitim sırasında gazi olan ve Keçiören Esertepe Mahallesinde ikamet eden İsmet Güldal’ın, Bingöl şehitleri anısına bahçesine dikmek için talep ettiği 33 adet gül fidanını Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri aracılığıyla adrese teslim etti. Gazi Güldal, ekiplerden teslim aldığı gül fidanlarını evinin bahçesine açtığı çukurlara dikerek, Başkan Turgut Altınok’a teşekkür etti.

gül

“VATAN SÖZ KONUSUYSA TEK YÜREK, TEK BİLEK, TEK KALBİZ”

Şehit ve gazilerin anılarını yaşatmak için yapılacak olan her türlü faaliyete destek verdiklerini söyleyen Başkan Altınok, “Keçiören, şehit ve gazilerine sahip çıkan, onları ebediyete kadar yaşatan bir gönül derinliğine sahiptir. Bizler de bu kentin hizmetkârı olarak gönlü güzel insanlarımızla birlikte değerlerimizi yaşatmaya devam edeceğiz. Vatan söz konusuysa tek yürek, tek bilek, tek kalbiz. Üniter yapımızı korumak için bir an bile tereddüt etmeden, tehdit edenlere aldırış etmeden birlik, beraberlik, dirliğimiz için kardeşliğimizi korumaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir