2021 Yılı Sinema Destek Başvuru tarihleri açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanlığınca 5224 Sayılı Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması ile Desteklenmesi Hakkında Kanun kapsamında verilecek destekler için başvuru usulleri ile son başvuru ve değerlendirme toplantı tarihleri belli oldu.

Proje Geliştirme Desteği, Animasyon Film Yapım Desteği, Kısa Film Yapım Desteği, Senaryo ve Diyalog Yazımı Desteği türleri için başvurular E-devlet üzerinden yapılacak. Yukarıda belirtilen destek türleri için 9 Kasım 2020 tarihine kadar yapılacak başvurular 2021 yılı Ocak ayı içerisinde tek dönemde değerlendirilecektir.

Yerli Film Gösterim Desteği için başvurular www.sinema.gov.tr > Başvurular sekmesinde yer alan “Başvuru Formu” ve “Başvuru Belgeleri”nin Sinema Genel Müdürlüğü’ne posta yoluyla veya elden teslim edilmesi suretiyle yapılacak. Yerli Film Gösterim Desteği için 7 Aralık 2020 tarihine kadar yapılacak başvurular 2021 yılı Ocak ayı içerisinde tek dönemde değerlendirilecektir.

İlk Uzun Metrajlı Kurgu Film Yapım Desteği, Uzun Metrajlı Sinema Film Yapım Desteği, Dağıtım ve Tanıtım Desteği, türleri için başvurular E-Devlet üzerinden, Ortak Yapım Desteği, Çekim Sonrası Desteği türleri için başvurular www.sinema.gov.tr > Başvurular sekmesinde yer alan “Başvuru Formu” ve “Başvuru Belgeleri”nin Sinema Genel Müdürlüğü’ne posta yoluyla veya elden teslim edilmesi suretiyle yapılacaktır.

Yukarıda belirtilen destek türleri için başvurular 2021 yılı içerisinde iki dönemde değerlendirilecektir. 7 Aralık 2020 tarihine kadar yapılacak başvurular 2021 yılı Mart ayı içerisinde; 8 Aralık 2020-30 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacak başvurular ise 2021 yılı Eylül ayı içerisinde değerlendirilecek.

Belgesel Film Yapım Desteği için başvurular E-devlet üzerinden yapılacaktır. Belgesel Film Yapım Desteği için 28 Aralık 2020 tarihine kadar yapılacak başvurular 2021 yılı Nisan ayı içerisinde tek dönemde değerlendirilecektir.

E-Devlet üzerinden yapılan başvuruların Destekleme Kurulu gündemine alınabilmesi için son başvuru günü saat 18.00’a kadar yapılması; fiziki ortamda yapılan başvuruların Destekleme Kurulu gündemine alınabilmesi için başvuru formunun ve belgelerin Sinema Genel Müdürlüğü’ne son başvuru günü saat 18.00’a kadar teslim edilmesi gerekiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir