İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zafer Parkı’na 2 bin 500 Metre Bisiklet Yolu Yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açılışı gerçekleştirilen “30 Ağustos Zafer Parkı” içindeki  “Bisiklet Yolu” yapım çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Büyükşehir Belediyesi’nin,  “Bisiklet Yolları Projesi”  kapsamında kentin   farklı noktalarında bisiklet yolları açılarak hizmete girmeye başladı.

Türksat Kablonet

Proje kapsamında Ankara bir park içersinde bir ilki gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, AŞTİ yanında başkentlilerin kullanımına sunduğu “30 Ağustos Zafer Parkı içerisinde 2 bin 500 metre uzunluğunda Bisiklet Yolu’nun yapımını gerçekleştirdi.

Ankara Şehirler Arası Otobüs Terminali’nin (AŞTİ) nin yanındaki Zafer Parkı’nda Başkentliler, yeşillikler arasında güvenli ve huzurlu bir şekilde keyifle pedal çevirebilecek.

Bisiklet Yolu’na Mavi Renk

Modern bisiklet yollarını kente kazandırmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, çağdaş ve çevreci bir ulaşım aracı olan Bisiklet Yolları Projesi’ni de 5 üniversite ile ortaklaşa hayata geçiriyor.

İlk defa Ankara’da park içerisine bisiklet yolu yapan Büyükşehir Belediyesi, bisiklet yolunun daha görünebilir olabilmesi için mavi rengi kullanıyor.

Hem insan sağlığı hem de çevre sağlığı için en uygun ulaşım aracı olan bisikletin yaygınlaşmasına yönelik çalışmaların hızlanması talimatını veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Parkta huzur var, yeşillik var, yürüme yolu var, bisiklet yolu ve en önemlisi güvenliğimiz var. Park içinde hiç plastik malzeme kullanmadık. Vatandaşlar aileleriyle huzur içinde bisiklet kullanabilecek ve gezebilecek” dedi.

Bisiklet Hayatımızın Bir Parçası Olacak

Ankara’da bisikletin hayatın bir parçası haline geleceğini söyleyen ve bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için çalışmalarını kesintisiz sürdüreceklerini ifade eden Başkan Yavaş, “Biz de en az vatandaşlar kadar çok heyecanlıyız. Daha yeni park içine 2 bin 500 metrelik bir bisiklet yolu yaptık. Atıl olan bir parkı yenileyerek vatandaşlarımızın kullanımına sunduk.  Bisiklet kullananlar hemen parka geldiler. Özellikle çocuklar için çok güvenli ve keyifli oluyor. Bu güzel anlara tanık olmakta bizi mutlu ediyor”diye konuştu.

Türksat Kablonet

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir