İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yenimahalle’den Elazığ’a duygulandıran deprem mektubu

Last updated on 29 Ocak 2020

Haber Merkezi – Elazığ’da meydana gelen 6.8’lik deprem nedeniyle Türkiye’nin dört bir yanından gönderilen yardım malzemeleri arasından çıkan mektuplar göz yaşartıyor. Ankara’dan gönderilen bir mektupta, “Asgari ücretle çalışan birisiyim, pek param artmıyor. En azından siz daha az üşüyesiniz diye temiz, yıkanmış kıyafetlerimden gönderiyorum” denildi.

 Elazığ’da meydana gelen 6,8’lik depremin ardından Ankara Yenimahalle ilçesinde de yardım seferberliği ilan edildi. Yenimahalle Belediyesi’nin başlattığı destek çağrısı üzerine harekete geçen vatandaşlar battaniye, kıyafet, çocuk bezi, kuru gıda malzemesi, elektrikli ısıtıcı gibi birçok insani ihtiyaç malzemesini belediye yetkililerine teslim etti. Belediye ekipleri tarafından tek tek elden geçirilerek yeniden paketlenen yardım kolilerinden çıkan mektuplar ise duygulandırdı.

Fıstıkzade

MİNİK YARDIMSEVER BOZUK PARALARINI YOLLADI

Biriktirdiği bozuk paralarını ve oyuncağını gönderen minik Elanur Özdemir’in mektubunda şu ifadeler yer aldı: “Sizi Seviyorum. Üzüldüm. Size hediye gönderiyorum.” 1,5 yaşındaki oğlunun oyuncaklarını depremzede çocuklara gönderen bir anne ise oğlu Levent Ege adına şu satıları dile getirdi: “Henüz 1,5 yaşındayım. Bunları sizinle paylaşmak istiyorum. Kabul ederseniz çok mutlu olurum. Her zaman dualarımızdasınız. Allah yar ve yardımcınız olsun.”

 “PARAM PEK ARTMIYOR AMA…”

Dikkat çeken mektuplardan biri ise asgari ücretle çalıştığını ifade eden bir vatandaşa aitti. Durumunun çok da iyi olmadığını dile getiren vatandaş, yazdığı mektupta “Asgari ücretle çalışan birisiyim, pek param artmıyor. Ama en azından siz daha az üşüyesiniz, sıcaklığınızı bir nebze olsun artırabilesiniz diye temiz, yıkanmış kıyafetlerimden gönderiyorum” ifadelerine yer verdi.

İşte duygulandıran o mektup:

“Sevgili Kardeşim,

Öncelikle geçmiş olsun demek istiyorum. Ne yazayım onu da bilmiyorum. Ben hayatımda 1 kere depremi hissettim, o da sanırım çok büyük değildi. 10 saniye sürdü, her şey sallandı, geçti. O 10 saniyesi bile insanı korkutmaya yetiyor. Sizi düşünemiyorum bile, şu an ne durumdasınızdır, ne haldesinizdir. Dışarıda mısın, soğuktan titriyor musundur?

Ben hayatımda hep şuna inanırım: Zorluk çeken insanların, yaşamak için zorlanan insanların, engelleri büyük olan insanların ileride daha rahat olacağına, iyi bir hayatları olacağına inanıyorum. İnşallah sizin bundan sonra çok güzel hayatlarınız olur. Umarım bir gün bu kötü günleri unuttuğunuz ve zorlu zamanları bitirdiğiniz o gün gelir. Her karanlık gecenin güneşli bir sabahı olur elbet.

Asgari ücretle çalışan birisiyim, pek param artmıyor. Ama size en azından daha az üşüyesiniz, sıcaklığınızı bir nebze arttırırsınız diye temiz, yıkanmış kıyafetlerimden gönderiyorum. Umarım bunu okuyorsunuzdur ve ihtiyaç sahibi birine gitmiştir gönderdiklerim. Ankara’dan sevgilerle…”

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir