İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yaralı Güvercine Belediye Ekiplerinden Anında Müdahale

Kedi saldırısı sonucu kanadı ve ayağı kırılan güvercin, duyarlı bir vatandaşın sosyal medya üzerinden paylaştığı mesaj sonrasında tedavi altına alındı.

Engin Şiddetli (37) adlı vatandaş sosyal medya üzerinden Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’a, “Sayın başkanım bir güvercin kanadı kırılmış uçamıyor, her yeri aradım yardım etmiyorlar, bir yardımcı olursanız” yazarak güvercin için yardım istedi. Başkan Altınok, ilgili birimlere talimat vererek yaralı güvercini tedavi altına alınmasını sağladı.

Fıstıkzade

Engin Şiddetli, olayı şöyle anlattı:“Sabah 8.30’da iş yerimize geldiğimizde kapının önünde yaralı güvercini gördük. Kanatları kırılmıştı, suyunu ve yemini verdikten sonra birkaç yere haber verdik, sadece Başkanımız Turgut Altınok duyarlı davranarak anında ekipleri yolladı, çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ayağı ve Kanadı Kırılmış

Veteriner Hekim Said Reşad Kanmaz

Bağlum’daki kliniğe götürülen güvercine yapılan ilk müdahalede ayağı ve kanadında kırık tespit edildi.  Veteriner Hekim Said Reşad Kanma, güvercinin durumuyla ilgili şu bilgiyi verdi: “Kuşumuz kedi kapması sonucu kanadından ve ayağından yara almış, röntgen görüntülerine bakacağız, gerekli tetkik ve tedavileri uygulayacağız, inşallah sağlıklı bir şekilde özgür hayatına devam edecek.”

Duyarlılığı için Engin Şiddetli’ye teşekkür eden Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Yeryüzündeki bütün canlılara muhabbetle yaklaşmak, insan için bir vicdan borcudur. Hayvanlara zulmetmek ise kıyâmette karşımıza çıkacak ağır bir vebâldir. Dünya ve nimetlerinde diğer canlıların da hakkı vardır. Onların hakkını korumak ve gözetmek lazım. Engin kardeşime duyarlılığı için teşekkür ediyorum, güvercinimizin tedavisi devam ediyor, inşallah en kısa sürede iyileşecek ve tekrar sağlıklı bir şekilde uçabilecek” dedi.

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir