İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mimarlar Odası Ankara Şubesi seçime gidiyor, sürpriz aday çıkar mı

Last updated on 23 Ocak 2020

Haber Merkezi – Ankara genelinde yürüttüğü mücadele ile Türkiye’de en çok konulan meslek odası haline gelen Mimarlar Odası Ankara Şubesi 15-16 Şubat 2020 tarihinde genel kurula gidiyor. Mevcut başkan Tezcan Karakuş Candan’ın yeniden aday olduğu kongrede sürpriz bir ismin aday olacağı belirtiliyor.

Genel kurul haberini kişisel Twitter hesabından duyuran Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Ankara’nın gözü kulağı, kentlilerin nefes adası olan Mimarlar Odası Ankara Şubesinin 15-16 Şubatta yapılacak Olağan Genel Kurul ve Seçimlerine, demokrasi buluşmasına davetlisiniz” diye yazdı. Candan ve ekibi seçime “Demokrasi İçin Mimarlar Platformu” adıyla girecek.

Fıstıkzade

Açtığı davalarla Melih Gökçek döneminde adından söz ettiren Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin seçimli genel kurulunda Candan’ın karşısına başka bir adayın daha çıkacağı belirtiliyor. Özellikle Ankara’da yüksek yapılaşmaya karşı verdiği mücadele ile bilinen şubenin yönetim değişikliğini müteahhit ve işadamı çevrelerinin istediği konuşuluyor. Ankara yerel kulislerinde Candan’ın karşısına eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile bazı işadamlarının desteklediği mimarların kongrede aday olacağı konuşuluyor.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir