İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Keçiören’de ‘Baba Sevgisi’ oyununa büyük ilgi

Haber Merkezi – Keçiören Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen Baba Sevgisi isimli oyun sanatseverlerle buluştu. Vatandaşlar oyuna büyük ilgi gösterdi.

Senaryosu Mesut Kuşcu’ya, yönetmenliği Sedat Aslan’a ait olan Baba Sevgisi’ne Keçiörenli sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Kimi zaman gülümseten kimi zaman ise duygusal anlar yaşatan oyunun sonunda alkış tufanı koparken, tiyatro oyununun sahnelenmesine büyük destek veren

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da oyunu izledi.


Başkan Turgut Altınok, 7’den 70’e her yaş grubuna hitap eden tiyatro oyunlarının aralıksız devam edeceğini hatırlatarak, “Genç, yaşlı, çocuk demeden herkese hitap edecek oyunlarımızı sahnelemeye devam ediyoruz. Tiyatro, müzik, sinema, halk dansları gibi çeşitli kültürel faaliyetlerimiz bundan sonra da ücretsiz olarak vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Vatandaşlarımızın talepleri de göz önünde bulundurularak etkinliklerimizin içeriğini ona göre belirleyeceğiz” diye konuştu.

BABA SEVGİSİ’NDEN SÜRPRİZ SON

Fıstıkzade

Kızını evlendirmek istemeyen bir babanın damat adayıyla yaşadığı çekişmeli hikâyeyi anlatan oyunun sonunda sanatseverler sıra dışı bir sürprizle karşılaşıyor. Doktor olan damat adayı Murat’ın, baba rolündeki Hasan’ın hayatını kurtarması oyundaki olay örgüsünün farklı bir yöne evrilmesine neden oluyor. Oyunun bundan sonraki bölümünde, kızı Şeyma’yı Murat’a vermeyi kabul eden Hasan’ın yaşadığı sağlık problemi toplumsal farkındalık oluşturmak için önemli mesajlar içeriyor.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir