İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Keçiören Belediyesi Çöp Saati Uygulaması Başlattı

Keçiören Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, vatandaşlardan çöpleri saat 20:00 ile 22:00 arasında dışarıya konulmasını istedi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri  tüm sokak ve caddeleri tek tek temizlerken, mücavir alanlar, çöp dipleri, pazaryerleri gibi geniş bir yelpazede temizlik çalışmasını sürdürüyor. Bu kapsamda çöplerin sağlam poşetler içerisinde 20.00 ile 22.00 saatleri arasında dışarıya konulmasını da isteyen Belediye, hem görüntü kirliliği oluşmaması hem de çöplerin daha sağlıklı toplanması için vatandaşları bu konuyla ilgili uyarıyor.

Fıstıkzade

Özellikle kötü bir görüntü ve kokunun yanı sıra sinek oluşumuna da sebep olmaması için çöplerin dışarıya bırakılma saatlerine azami önem veren Keçiören Belediyesi, bu kapsamda farkındalık çalışması da yürüterek, “Çöpler Dışarı” sloganıyla bu konuda vatandaşları duyarlı olmaya davet ediyor.

Belediye ekipleri, farkındalık çalışması kapsamında çöplerin hangi saatler arasında dışarıya bırakılması gerektiğine ilişkin ilçe genelindeki cadde ve sokaklardaki tüm binalara ve iş yerlerine 35 bin adet sticker dağıttı. Ayrıca gündüz dışarıya çöp bırakanlar hakkında cezai işlem uygulanacağına dair mahalle sakinleri anonslarla da uyarılıyor.

Keçiören`in muhtelif yerlerine pankartlar asarak vatandaşların temiz çevre konusunda hassas olmasını isteyen Keçiören Belediyesi “Daha temiz bir Keçiören” vurgusuyla hareket ediyor.

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir