İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Etimesgut ve Sincan’dan deprem bölgesine yardım tırı

Haber Merkezi – Etimesgut Kaymakamlığı, Sincan Kaymakamlığı, Etimesgut Belediyesi ve Sincan Belediyesi, Elazığ ve Malatya’daki depremzedeler için yardım elini uzattı. ‘Ankara Elazığ ve Malatya için Tek Yürek’ sloganıyla hazırlanan yardımlar tırlara yüklenerek, depremzedelere ulaştırılmak üzere Ankara Valiliği’ne teslim edildi.

Tek kişilik 1000 adet battaniye, çift kişilik 100 adet battaniye, 504 adet pike, 500 adet kadın ve çocuk hijyen setleri, 1000 gıda kolisi, 220 tüplü ısıtıcı, 25 bin litre su,  450 yatak, 590 adet Kaban/Mont, 1 koli kışlık bot, 1 koli kazak, 220 adet pantolon, 32 adet nevresim takımından oluşan yardım tırları Elazığ ve Malatya’da depremden zarar gören vatandaşlara AFAD aracılığıyla dağıtılacak.

Fıstıkzade

Yardım kolileri hazırlanıp tıra yüklenirken Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan da hazır bulundu. Etimesgut Kaymakamı İzzetin Sevgili, Elazığ Sivrice’de Cuma gecesi 20.55’te gerçekleşen ve 41 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 1607 kişinin de yaralandığı depremin ardından, tüm Türkiye gibi Etimesgut ve Sincan’da da yardım seferberliği yaşandığını söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir