İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ankara Büyükşehir Belediyesi 9 ayda 255 ihaleyi canlı yayınladı

Haber Merkezi Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, 9 ayda 255 ihalenin canlı yayınlandığını açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçildikten sonra belediye ihalelerini canlı yayınla halka açık hale getiren Mansur Yavaş’ın bu adım pek çok belediyeye örnek olmuştu. 9 ayda kat edilen yolu Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, Gazete Duvar’a verdiği demekte açıklık getirdi. Gültekin, canlı yayın ihalelerinde en yüksek reyting yaklaşık 400 bin kişinin izlediği ‘ASKİ Çelik Boru Alımı İhalesi’ olduğunu açıkladı. Gültekin, “Sadık bir izleyici kitlesi de oluşmaya başladı. İzlenme oranımız her geçen gün artıyor” dedi.

Fıstıkzade

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve başladıktan sonra belediyeye ilişkin tüm ihaleler sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlanmaya başladı. Geçen 9 ayda 255 ihaleyi canlı yayınlayan belediyenin basın ve halkla ilişkiler biriminin verilerine göre, en çok izlenen ve her geçen gün izlenme oranı artan yayın 369 bin 90 kişi ile ‘ASKİ Çelik Boru Alımı İhalesi’ oldu.

EN ÇOK İZLENEN BEŞ İHALE

Mansur Yavaş’ın göreve başlamasının ardından ilk icraatlarından olan canlı ihale yayınlarında yaklaşık 400 bin kişinin izlediği ‘ASKİ Çelik Boru Alımı İhalesi’nin yanı sıra ‘Yeşil Alan Bakım İhalesi’ni 195 bin 70, ‘Vektörle Mücadele Hizmetlerinde Kullanılmak Üzere Biyosidal Ürün Alımı İşi İhalesi’ni 100 bin 30, ‘BELKO Genel Müdürlüğü Yerli Kömür Satın Alımı ihalesi’ni 97 bin 60 ve ‘BUGSAŞ A.Ş. Akaryakıt Alım ihalesi’ni 81 bin 80 kişi izledi.

BELEDİYEDE CANLI YAYIN BİRİMİ KURULDU

İhalelerin canlı yayınlanmasının Belediye Başkanı Yavaş’ın seçim vaadi olduğunu belirten Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Koordinatörü Gültekin, “Göreve başlar başlamaz beni yanına çağırdı ve ‘Bir an önce ihaleleri canlı yayınlamaya başlıyoruz’ dedi. Bunun için bir ekip ve ekipman gerekiyordu. Bir ay sonra ihaleleri yayınlamaya başladık. Bir ayda alımlar durmuştu ve bu yayınlara seçimin ardından ilk hayata geçirdiğimiz vaat diyebiliriz. Günde ortalama 4 ya da beş ihaleyi yayınlıyoruz. Bu zamana kadar da 255 ihale yayınladık” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir