İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Büyükşehir, stüdyosunu youtuberlara açtı, Mart ayına kadar kontenjanlar doldu

Haber MerkeziBaşkentli video içerik üreticileri (youtuberlar) için ücretsiz kullanıma açılan Ankara Büyükşehir Belediyesi Stüdyosu, ilk günden büyük ilgi gördü. Video çekimlerini gerçekleştirmek isteyen youtuberların yoğun başvurusu nedeniyle stüdyonun kullanım saatleri Mart ayına kadar doldu.

Başkentli yeteneklerin dünyaya açılması ve tanınmasına destek olmak amacıyla başlatılan uygulama ile haftanın iki günü ve günde 4 saat Başkent’te yaşayan video içerik üreticilerine ayrılan Büyükşehir Stüdyosu, başvuru yoğunluğu yaşıyor. Youtuberlar, stüdyoyu ve içerisindeki kamera, yeşil perde ve ışık gibi birçok ekipmanı da ücretsiz kullanabiliyor. Stüdyoyu kullanmak isteyen youtuberlar, ankara.com.tr” internet adresi üzerinden form doldurarak, başvuruda bulunabilir.

Fıstıkzade

 

Youtuberlar, belediyenin verdiği bu hizmetten duydukları memnuniyetleri şu sözlerle dile getirdiler: Anıl Ender Durgun (38): “Bunun bizler için güzel bir fırsat olduğunu düşünd

üm. Başvuru yapmadan önce biraz çekindim ama stüdyoyu ilk kullananlardan birisiyim. Büyükşehir Belediyesi’ne bu imkanı tanıdığı için teşekkür ederim.”

Ayhan Gorga (20): “Bu youtuberların arayıp da bulamadığı bir fırsat. Türkiye şartlarında bir youtuber olabilmek için stüdyo ortamının yaratılması çok kolay değil. Bu anlamda Belediye Başkanımızın tanımış olduğu fırsat bizim için değerli. Teşekkür ediyoruz.”

Arda Yıldırım (16): “Bizim için çok iyi oldu. Youtuberlar olarak ortam bulamıyoruz. Dışarıda sesler oluyor. Burada dışarı sesi yok, kamera, ışık her şey çok güzel. Her türlü videoyu rahatlıkla çekebiliriz. O kadar iyi bir hizmet ki çok teşekkür ediyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir