İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Büyükelçi eşleri dikiş nakış kursunda

Haber Merkezi – Dikiş nakış kursuna katılan katılan Letonya, Makedonya ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçilerinin eşleri bir yandan kursa renk katarken bir yandan da diktikleri kıyafetlerle takdir topluyorlar.

Eşleri ülkelerini temsil etme görevini yürütürken onlar evde oturmaktan sıkılan Büyükelçi eşleri. Ne yapacaklarını düşünen eşler, Çankaya Belediyesi’nin vatandaşların boş zamanlarını verimli geçirmeleri için ilçenin 27 noktasında açtığı Çankaya Evleri’nden birinde bu amaçlarına ulaştılar.

Fıstıkzade

Ekim ayında eğitmenleri Saadet Kayalı ile başladıkları kursta epey bir yol kat eden Letonya Büyükelçisinin eşi Anta Spunde, Makedonya Büyükelçisinin eşi Zvonko Mucunskı ve D  emokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisinin eşi Pauline Mulumba Haziran ayına dek sürecek derslerde kursun keyfini çıkarıyorlar. Haftada bir gün kursa gelen büyükelçi eşleri güzel vakit geçirdiklerini söylüyor.

Yetenekleri ve el becerileri ile dikiş nakış kursunda yabancılık çekmeyen Büyükelçi eşleri Salı gününü iple çekiyorlar. Dikiş nakış kursunda güzel vakit geçirdiklerini kaydeden diplomat eşleri, diğer diplomatların da eşlerini davet ediyorlar.

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir