İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkan Yavaş, Singapur ve Arnavutluk Büyükelçisi ile Görüştü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Singapur Büyükelçisi Jonathan Tow ve Arnavutluk Büyükelçisi Genti Gazheli  tarafından ziyaret edildi.

Başkan Yavaş’a, görevinde başarılar dileyen büyükelçiler, ülkelerinin Başkentleri ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında ikili ilişkilerin geliştirilmesi  önerilerinde bulundular.

Fıstıkzade

Başkent Ankara’yı çok önemsediklerini belirten Singapur Büyükelçisi Jonathan Tow, “Ankara için iki alanda iş birliği yapmayı öngörüyoruz. İlk olarak Startup projeleri diyoruz. Çünkü inovasyon konusunda Ankara dinamik zengin bir şehir. Ayrıca halkın hayatına dokunan bütün alanlarda  iyileştirmeler yapabiliriz. Tecrübelerimiz var ve Ankara ile bunları paylaşmak istiyoruz” dedi.singapur

Başkan Yavaş, Dünya Kentleri Zirvesi’ne Şeref Konuğu Olarak Davet Edildi

Singapur Büyükelçisi Tow, Başkan Yavaş’ı, Singapur’da 5 – 9 Temmuz 2020′ de düzenlenecek olan Dünya Kentleri Zirvesi’ne şeref konuğu olarak davet etti.

İki yılda bir yapılan ve dünyanın farklı bölgelerinden pek çok belediye başkanının katıldığı zirveye, programına uyması halinde memnuniyetle katılmak istediğini ifade eden Başkan Yavaş, “ Singapur’u gördüm. Özellikle şehir planlamasındaki örnekleri görmek için gittik. Bu konularda iş birliği yapabilirsek çok sevinirim. Startup projeleri için de Ankara’da bu konuda yetişen gençlerimizi başkasına kaptırmamak için belediye olarak bir çalışma içerisine girdik. Startup projelerini daha önce yönetmiş, bu konuda uzman kişilerle iş birliği halindeyiz. ”

Ankara’nın şehir planlaması, trafik ve afetler ile ilgili problemleri olduğuna değinen Başkan Yavaş “ Bahsettiğim problemler konusunda çözüm sağlayacak kurumlarla Singapur’da temasa geçerek iş birliği yapabiliriz” diye konuştu.

Arnavutluk Büyükelçisinden Ziyaret

Başkan Yavaş, Singapur Büyükelçisinin ardından Arnavutluk’un Ankara  Büyükelçisi Genti Gazheli’yi kabul etti.

Başkan Yavaş’ı, tebrik eden ve görevinde başarılar dileyen Gazheli, birbirine yakın şehirler arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için pek çok konuda iş birliği yapmaları gerektiğini belirterek, “Türkiye halkına büyük saygımız var. İki ülke arasında ve özellikle iki şehir arasındaki ilişkilerin çok daha gelişmesini arzu ediyorum. Sizi tekrar tebrik ediyorum güzel hizmetler yapacağınıza inanıyorum” dedi.

Görüşmelerin ardından Başkan Yavaş, günün anısına büyükelçilerle fotoğraflar çektirdi.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir