İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkan Yavaş, Meclis ’teki Tartışmalardan Rahatsız

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediye Meclis i’nde işten çıkarmalar konusundaki tartışmadan rahatsız olduğunu belirterek, Ankara’ya hizmet etmek için 4.5 yılın kaldığını, bu hizmetleri ilçe belediyeleri ve tüm meclis üyeleri ile birlikte yapmak istediklerini ifade etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Ekim ayı toplantısının ikinci oturumu gerçekleştirildi. Birinci oturda AKP’li Meclis üyeleriyle işten çıkarma tartışması yaşayan Yavaş, ikinci oturumda bu tartışmadan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Yavaş, Ankara’ya hizmet etmek için 4.5 yılın kaldığını, bu hizmetleri ilçe belediyeleri ve tüm meclis üyeleri ile birlikte yapmak istediklerini kaydetti.

Fıstıkzade

Başkan Yavaş, iddialardan ve ithamlardan önce yan yana gelerek bilgi ve belgelerin istenmesi halinde bunları paylaşabileceğini, böylece tartışmaların önüne geçilebileceğine dikkat çekti.

Meclis

Trump’a Tepki

Yavaş, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine planladığı “Barış Pınarı Harekatı”na yönelik ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı açıklamaları eleştirdi. Yavaş, ABD Başkanı Trump’ın sosyal medya üzerinden paylaştığı mesajlarını nezaketsizlik ve hadsizlik olarak nitelendirdi ve şöyle konuştu:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak diyoruz ki, Türkiye’yi hadsiz bir şekilde tehdit etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Türkiye’nin hiç kimseden korkacak hali de yoktur. Çünkü Türkiye bildiğiniz gibi zor dönemlerde, Kurtuluş harbinde, daha öncesinde ve daha sonrasında bir ve beraber olmasını her zaman bilmiştir. Trump’ı saygı göstermeye davet ediyoruz. Bir ve beraber olarak, içerisinde en ufak bir muhalif ses çıkmadan, 82 milyon ferdimizin tümünün karşısında olduğunu bilmesini isteriz.”

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir