İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ankaragücü’nün Transfer Yasağı Kalkmadı

Ankaragücü Spor Kulübü, kulüp yönetimin yoğun bir şekilde transfer yasağını kaldırmak adına mücadele verdiği belirtilerek, “Yoğun istek ve arzuya rağmen yapılan tüm girişimler sonucu transfer yasağımız kaldırılamamıştır.”denildi.

Ankaragücü Spor Kulübü, transfer yasağının kalkmamasıyla ilgili olarak açıklama yaptı. Kulüp yönetiminden yapılan açıklama, takımın verilen mücadeleler sonrasında Süper Lig’de kalıcı hale geldiğine işaret edilerek, “İmkansız denilen olaylar karşısında ciddi mücadeleler veren ve tüm engelleri bir bir atlatarak bugünlere gelen kulübümüz için yönetim kurulumuz tarafından yoğun bir şekilde transfer yasağını kaldırmak adına mücadele verilmiştir. Yoğun istek ve arzuya rağmen yapılan tüm girişimler sonucu transfer yasağımız kaldırılamamıştır.”denildi.

Fıstıkzade

Bizden Borçlu Takımlar Yapılandırıldı

Yapılan açıklamada, 8 ay önce tüm evraklar hazırlanarak yapılandırma için başvuru yapıldığın işaret edilen açıklamada, “İlk başvuruyu yapan Süper Lig Kulübü olmamıza rağmen hiçbir sonuç alamadık. Fakat bu süre zarfında çok sayıda Süper Lig Kulübü bizim yapılandırmamızın kat ve kat üstü rakamlara borçlarını yapılandırdı ve transfer yapıp, kadrolarını güçlendirdiler.”denildi.

Takımın iskelet kadrosunun korunduğuna dikkat çekilen açıklamaya şöyle devam edildi: “Bu kadro ile ilk 3 maç sonunda 5 puan toplayarak ligde 6. Sıraya yerleştik. İlk hafta Konyaspor deplasmanında ve ikinci hafta kendi sahamızda Kayserispor karşısında skandal hakem hataları sebebi 4 puan kaybettik. Şu an 9 puanla lig lideri konumunda bulunmamız gerekirken hakemlerimizin kötü yönetimleri ve ‘VAR’ sistemini ‘YOK’ olması sebebiyle 5 puan toplayabildik.

Tüm sorunların çözülmesi adına verilen mücadeleler sadece ve sadece kulübümüzün daha güzel yarınlara ulaşması için yapılmıştır. Gelinen noktada tüm taraftarlarımıza ve büyük Ankaragücü camiasına önemli bir görev düşüyor. Bu takıma artık hep birlikte daha da fazla destek olacağız. Her türlü zorluğa ve mücadeleye göğüs gererek onurlu bir şekilde armamız için savaşacağız.”

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir