İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ankara’da yarıyıl tatili bitmeden gidilecek çocuk tiyatroları

Haber Merkezi – Ankara Devlet Tiyatroları’nın Başkent’teki tiyatrolarda oynattığı çok sayıda çocuk tiyatrosu izleyicilerini bekliyor. Birbirinden güzel oyunların sahnelendiği tiyatrolardaki oyunları yarıyıl tatili bitmeden mutlaka ziyaret edin.

Oyunların sahne saatleri ile ilgili Devlet Tiyatroları’nın Ankara Bölge internet sayfasından bilgi alınabilir.

Fıstıkzade

İşte birbirinden güzel o oyunlar ve sahnelendikleri tiyatrolar:

Yedi Kapılı Kent

Küçük Tiyatro ve 75. Yıl Sahnesi

Oyun, yedi kapısı olan kocaman bir kentte geçiyor. Yüksek duvarlarla çevrili olan bu kentte herkes korku içinde yaşıyor. Ama ilginçtir, neden korktuklarını kendileri de bilmiyorlar…

Altın Kız

Altındağ Tiyatrosu

“Altın Kız” adlı Bulgar halk masalından uyarlanan oyun, altın kalpli bir kız ile üvey annesi arasındaki ilişkiyi masalsı bir şekilde anlatıyor.

Papağan Kaçtı

  1. Yıl Sahnesi, Küçük Tiyatro

Armağan, Rüstem dede ve Gül nine ile yaşayan bir papağandır. Armağan, her gün bir öncekine benzeyen hayatından çok sıkılınca, Sarı Karga’nın da kandırmasıyla evden kaçar. Sarı Karga, Armağan’dan boşalan yere yerleşmek için türlü numaralar yapar. Bu arada Armağan, sokaklarda pek çok zorluk ve olay yaşıyor.

Mavi Pullu Balık

Akün, İrfan Şahinbaş, 75. Yıl Sahnesi

Hasta padişahın iyileşmesi için Mavi Pullu Balık’ın pullarına ihtiyaç vardır. Şehzade Alican pulları toplayıp babasına getirecek mi?

Yoksa iyilik yaparak karşılığını bulabilecek mi?

Balıkçılar rahata, soytarı özgürlüğüne, padişah sağlığına, Alican sevdiğine kavuşabilecek mi?

Tembel Memiş

Cüneyt Gökçer Sahnesi

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, tembel mi tembel Memiş varmış… Oğlunun tembelliği ve sorumsuzluğu yüzünden annesi çok yakınırmış. Kimselere yardım etmeyen, kendi işlerini bile yapmayan Memiş’in tek derdi kırlarda uzanıp keyif yapmakmış. Tembelliği yüzünden sevdiği kız Güllü kendisiyle evlenmek istemeyince, düşünmüş taşınmış ve hiç yorulmadan, çalışmadan zengin olup evlenmenin çaresini aramaya başlamış. Çareyi mutlu ülkede yaşayan Hızır’a sormakta bulan Memiş, uzun mu uzun bir yolculuğa çıkmış. Hızır’dan cevabını alıp dönüş yolunda çalışmanın ve emeğin değerini anlayan Memiş, sonunda muradına ermiş…

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir